ПРО НАС

ОМ-технологія. Велике в малОМу

Наші прилади, пристрої та методики орієнтовані на збереження та покращення здоров’я, зокрема зору.

Оцінка та корекція психофізіологічного стану з урахуванням поточних реалій та використання найпередовіших технологій дозволяють зробити цей процес більш ефективним.

Історія розвитку компанії

З 1991 року наша команда займається проблемами зору та ефективними способами корекції та лікування порушень функціонування зорового аналізатора.

Спільними зусиллями команди розробників та офтальмологів було створено апаратно-програмний комплекс “Окулограф” для діагностики стану зорової системи. За роки використання установки було накопичено велику базу даних про пацієнтів.

У 2007 році було проведено модернізацію установки до другої версії, а також було створено апаратно-програмний комплекс “МедТест” для оцінки стану нервової системи.

Командою ОМ – Технологія створена та створюється низка унікальних приладів, вправ, методик для тестування, оцінки, моніторингу та тренування зорового аналізатора та безопераційної корекції зору.

На сьогоднішній день ведеться активна розробка та доопрацювання:

– третьої версії комплексу “Окулограф”,

– тестів для оцінки психофізіологічних показників стану зору та організму в цілому,

– тренажерів, методик, структур та систем для (приладового) лікування/корекції органу зору

Всі розробки та супутні товари доступні для придбання у нашому інтернет-магазині.

Копцепція бачення

Не секрет, що на сьогоднішній день значна частина людства страждає від порушень зору. Спосіб життя, мобільні пристрої, монітори та засоби масової інформації не сприяють повнофункціональному навантаженню, місцями недовантажуючи, місцями перевантажуючи орган зору.

Фіксація зору на невеликій відстані (до екрана телефону або планшета) протягом тривалого часу без перерви на спеціальні вправи та розслаблення призводять до обмеження рухливості, ослаблення або виникнення спазму окорухових м’язів. Це, у свою чергу, призводить до погіршення зору та роботи м’язів у неоптимальному режимі. Згодом виникають і закріплюються різні порушення – аномалії рефракції (близорукість/дальнозоркість), акомодації (діапазон чіткого бачення), порушення стереогляду та сприйняття простору.
Якщо ці порушення асиметричні і досить яскраво виражені, мозок перестає справлятися з поєднанням несумісного, перебудовується – і людина перестає бачити одним оком. Виникає амбліопія (пригнічення зорового каналу від ока). Далі патологічний стан закріплюється і зрештою призводить до явно проявленої хвороби – косоокості та порушень стереогляду.

Що зрештою позначається на якості життя аж до емоційних порушень, зниження рівня інтелекту та продуктивності, зумовлюючи обмеження у соціальній ієрархії.

Межі сприйняття – такі, як гострота зору, колірні пороги, дозвіл по дальності, діапазон сприймаються яскравостей і швидкість сприйняття – в кінцевому підсумку обмежують швидкість інформаційних потоків і якість інформації, що сприймається.

А ми живемо в інформаційному світі, чи не так?

У світі, характерними рисами моменту якого є:

 • Прискорення процесів, інформатизація, підвищення мобільності, онлайн робота, навчання і навіть онлайн життя. 
 • Криза освіти. Наслідки онлайн навчання, при якому навантаження на зір зростає багаторазово, на сьогодні тільки передбачаються і виявляться протягом найближчих років
 • Криза медичного обслуговування на тлі технологічної сингулярності
 • Доступність інформації поряд з різким зниженням середньостатистичних інтелектуальних здібностей її сприйняття
 • Підвищені вимоги роботодавців до професійних навичок персоналу
 • Модернізація структур міжособистісної та соціальної взаємодій, сформованих за поточні століття

Накладаються нині обмеження на спілкування у зв’язку з епідеміологічною ситуацією та вищезазначеними умовами викликають необхідність нових рішень у сфері корекції здоров’я і зокрема зору.

І тут виникає кілька завдань.

 • Оперативна оцінка стану зору в домашніх умовах, без використання стаціонарних приладів. Орієнтація на інституцію сімейного лікаря
 • Стикування методів локальної оперативної оцінки з існуючими методами та структурами глобального медичного обслуговування, від міського та загальнодержавного до міжнародного рівня
 • Оцінка довгострокової динаміки основних показників стану організму
 • Методи корекції порушень на місці, без фізіотерапевтичних кабінетів, черг, поліклінік
 • Розробка комплексних методів корекції патологічних станів на основі інтегральної синергетичної оцінки психофізіологічного гомеостазу організму.

ОБЛАСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНТЕРЕСІВ

Проектування медичних приладів та систем (з 1991 р.) для оцінки стану та корекції систем організму, зокрема:

 • зорового аналізатора (стерео та колірний зір,…) безопераційна корекція порушень зору (методики, тести, тренажери та комплекси);
 • для оцінки психофізіологічного стану та стану нервової системи;
 • для оцінки стану органів, тканин та гомеостазу (систем регуляції організму);
 • для моніторингу процесів, органів та систем у стаціонарних, домашніх та мобільних умовах;
 • для корекції, лікування, тренування органів та систем:
  • сенсорно-моторних, включаючи зорову;
  • психофізіологічної системи;
  • емоційної системи. Програмування стану психіки виконання певних видів діяльності, від релаксації до підвищення ефективності роботи та творчої діяльності;
  • зміна показників і методу сприйняття (розширення свідомості та розвитку).

У коло інтересів фірми входять також:

 • Дослідження і розробки в галузі машинного зору;
 • Роботизована мікрохірургія на основі генеративно-змагальних мереж (GAN) та 3д фізичного моделювання.